filmové a mediální dílny pro dětské domovy

Duchcov

8 dětí ve věku 6-12 let

5 jednodenních animačních dílen 4 hod. v sobotu

lektoři: M. Tyllerová a V. Krejčí

Animačních dílen pro menší děti v Duchcově se ujali zkušení animátoři Michaela Tyllerová a Václav Krejčí. Míša vystudovala Katedru animované tvorby na FAMU, její práce vedoucí animátorky zahrnuje klíčový přínos k úspěchu celovečerního animovaného filmu „Moje slunce Mad“. Dalšími známými projekty, pod kterými je Míša podepsána jako animátorka, jsou např. „Modrý tygr“, „Lichožrouti“ a „Velké dobrodružství Čtyřlístku“. Václav vystudoval Katedru filmové a televizní grafiky na UMPRUM, a mimo jiné byl výtvarníkem krátkého animovaného filmu „Chůze a běhy“ režiséra Víta Pancíře, animátorem na filmu „Moje slunce Mad“ a vyrobil dekorace a rekvizity pro loutkový film Kristýny Dufkové.

Dokument s názvem "Naše sny", který vznikl v rámci workshopů v Dětském domově Duchcov vyhrál na medzinárodní soutěži YCN awards. Youth Cinema Network (YCN), celosvětová síť mezinárodních filmových festivalů a organizací pro děti a mládež, vytvořila prostor pro ocenění těchto talentovaných mladých filmařů.

Tento dojemný dokument zachycuje sny a aspirace teenagerů ve věku 12-17 let. Jedná se o projekt, který vypovídá o důležitosti kultury a umění v životech mladých lidí. Film byl vytvořen díky iniciativě A-FilmTeensFest (A-Teens), který podporuje děti a mládež a poskytuje jim možnost kulturního vzdělání a naplňování jejich volného času. Tato cena je zaslouženým uznáním nejen pro mladé filmaře, ale také pro všechny, kteří pracovali na tom, aby tento projekt uspěl.

Ocenění pro tyto mladé talenty byla slavnostně předána na mezinárodním festivalu "Up and Coming" v Hannoveru koncem listopadu. Je to skvělá příležitost nejen pro samotné tvůrce, ale i pro Českou republiku jako celek, aby se prezentovala na globální filmové scéně. Tyto úspěchy jsou vzorem pro všechny mladé filmaře a ukazují, že věk není překážkou ve snaze dosáhnout výjimečných výsledků ve světě kinematografie.